Podścielanie protezy

Podścielanie protezy Poznań polega na dodaniu miękkiego materiału pod protezę, aby zapewnić lepsze dopasowanie i komfort użytkowania. Podścielanie protezy może być wykonane na różne sposoby, w zależności od potrzeb pacjenta i wskazań stomatologa.

Podczas podścielania protezy, stomatolog może wykorzystać różne materiały, takie jak miękka masa akrylowa, silikonowa lub polietylenowa. Materiał ten jest formowany na kształt dziąsła i nakładany na dolną lub górną część protezy, w miejscu kontaktu z dziąsłami.

Podścielanie protezy może pomóc w poprawie jej dopasowania, co zapobiega przesuwaniu się protezy i tworzeniu się obtarć i owrzodzeń na dziąsłach. Dodatkowo, miękka podszewka pod protezą może zwiększyć komfort noszenia protezy i zmniejszyć napięcie mięśni wokół jamy ustnej.

Podścielanie protezy może być stosowane jako tymczasowe lub stałe rozwiązanie. W przypadku tymczasowego podścielania, materiał podszewki jest nakładany na protezę na czas, gdy pacjent oczekuje na nową protezę lub naprawę istniejącej protezy. Natomiast w przypadku stałego podścielania, materiał podszewki jest utrwalany na protezie i stanowi stały element konstrukcyjny protezy.

Podczas wizyty u stomatologa, pacjent może omówić swoje potrzeby i wskazania do podścielania protezy, aby dobrać odpowiednie rozwiązanie i uzyskać maksymalny komfort użytkowania protezy.

Powrót do: SŁOWNIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *