Kaptur dziąsłowy

Kaptur dziąsłowy, zwany też osłoną periodontologiczną, to specjalna nakładka stosowana w stomatologii w celu ochrony dziąseł przed uszkodzeniem podczas zabiegu.

Kaptur dziąsłowy może być wykonany z różnych materiałów, w tym z lateksu, silikonu lub poliuretanu. Nakłada się go na zęby i dziąsła wokół zęba, który ma być poddany zabiegowi, takim jak wiercenie, skaling czy uzupełnienie. Kaptur dziąsłowy zapobiega kontaktowi narzędzi stomatologicznych z dziąsłami, co chroni je przed urazami, krwawieniem i zapaleniem.

Kaptur dziąsłowy jest szczególnie przydatny w przypadku zabiegów periodontologicznych, takich jak skaling i root planing, które polegają na usunięciu płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i innych osadów z powierzchni korzeni zębów. Podczas takich zabiegów kaptur dziąsłowy chroni dziąsła przed uszkodzeniem i zakażeniem.

Warto dodać, że stosowanie kaptura dziąsłowego może być również przydatne w przypadku pacjentów z nadwrażliwością zębów lub chorobami dziąseł, które powodują ból i krwawienie dziąseł podczas szczotkowania zębów lub jedzenia. Kaptur dziąsłowy może pomóc w ochronie dziąseł i zapobieganiu dalszym uszkodzeniom.


Polecamy skontaktować się z kliniką Stankowscy-Białach, w której wykwalifikowani specjaliści z największą starannością dobierają i wykonują protezy stomatologiczne a także wszelkie rodzaje mostów protetycznych w ramach usług protetyka Poznań. Ponadto są specjalistami w zakresie usług implanty Poznań.

Powrót do: SŁOWNIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *