Piaskowanie

Piaskowanie to jeden z zabiegów higienizacyjnych stosowanych w stomatologii. Jest to metoda usuwania osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Zabieg polega na spryskaniu wody z proszkiem piaskowym (najczęściej z soli fizjologicznej lub sody oczyszczonej) pod ciśnieniem. Przy użyciu specjalnego urządzenia piaskującego.

Proszek piaskowy wykorzystywany podczas piaskowania ma właściwości abrazyjne, co oznacza, że ​​może usunąć osady i przebarwienia z powierzchni zębów. Piaskowanie jest szczególnie skuteczne w usuwaniu osadów z przestrzeni międzyzębowych i trudno dostępnych miejsc. Gdzie szczotkowanie zębów czy czyszczenie nicią dentystyczną może być utrudnione.

Piaskowanie jest bezpieczne i nieinwazyjne. Jednak przed przeprowadzeniem zabiegu, stomatolog lub higienista stomatologiczny dokładnie ocenia stan jamy ustnej pacjenta. Po to, aby ustalić, czy piaskowanie jest odpowiednim rozwiązaniem. Niektórzy pacjenci, tacy jak osoby z wrażliwymi zębami, chorobami dziąseł lub zębów, lub ci, którzy mają skłonność do krwawień dziąseł, mogą nie być odpowiednimi kandydatami do przeprowadzenia piaskowania.

Podsumowując, piaskowanie jest skutecznym zabiegiem higienizacyjnym, który może pomóc w usuwaniu osadów i przebarwień z powierzchni zębów. Jednakże, decyzja o przeprowadzeniu piaskowania powinna być zawsze podejmowana przez stomatologa lub higienistę stomatologicznego po dokładnym zbadaniu stanu jamy ustnej pacjenta.

Powrót do: SŁOWNIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *