Bezzębie

Bezzębie (inaczej bezzębność) to stan, w którym pacjent traci wszystkie swoje naturalne zęby. Bezzębie jest zwykle wynikiem długotrwałych chorób przyzębia, zaniedbania higieny jamy ustnej lub urazów.

Stan ten może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Takich jak trudności z jedzeniem i mówieniem, problemy trawienne, zmniejszenie pewności siebie i jakości życia. Ponadto, brak zębów może prowadzić do przemieszczenia się pozostałych zębów. A takżr pogorszenia ogólnej estetyki twarzy i obniżenia gęstości kości w szczęce i żuchwie.

Bezzębie można leczyć poprzez stosowanie protez dentystycznych lub innych metod odbudowy zębów, takich jak implanty dentystyczne, mosty dentystyczne lub korony. Leczenie bezzębia powinno być zindywidualizowane i dostosowane do potrzeb każdego pacjenta, a także uwzględniać jego stan zdrowia, preferencje i budżet.

Ważne jest, aby pacjenci z bezzębiem regularnie odwiedzali dentystę, aby monitorować stan swojego uzębienia, kontrolować ewentualne powikłania i utrzymywać dobrej jakości higienę jamy ustnej.

Powrót do: SŁOWNIK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *